Судова практика
Міжнародне право допускає вміст алкоголю у крові для водіїв 0,5 проміле, а в українському законодавстві встановлено граничний рівень 0,2 проміле.
☝🏻 Пунктом 7 розділу ІІ Інструкції №1452/735 від 09 листопада 2015 року допустимий вміст алкоголю в організмі водія становить 0,2 проміле.
Водночас пунктом 5 статті 8 Віденської Конвенції про дорожній рух від 08 листопада 1968 року (ратифікована у 1974), визначено, що в національному законодавстві повинні бути передбачені спеціальні положення, які стосуються керування під впливом алкоголю. Також має бути передбачений допустимий законом рівень алкоголю в крові, а у відповідних випадках у повітрі, що видихається, перевищення якого є несумісним з керуванням транспортним засобом.
У всіх випадках максимальний рівень алкоголю в крові відповідно до національного законодавства НЕ ПОВИНЕН ПЕРЕВИЩУВАТИ 0,50 грама чистого алкоголю на літр крові або 0,25 мг на літр повітря, що видихається. Таким чином, межа вмісту алкоголю для визначення стану алкогольного сп’яніння, згідно з нормами міжнародного права, повинна становити НЕ БІЛЬШЕ 0,5 ПРОМІЛЕ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке 0,2 проміле та як швидко вивітрюється алкоголь?
Фабула
Працівники поліції зупинили автомобіль. Стверджували, що бачать у водія ознаки алкогольного сп’яніння. Водій відмовився пройти огляд на місці зупинки, оскільки не довіряв працівникам поліції, проте наполягав на огляді в медичному закладі. В медичному закладі прилад відобразив результат 0,3 проміле, але водій стверджував, що він не вживав жодних алкогольних напоїв.
І, звичайно ж, правоохоронці склали протокол за 130-ю КУпАП 🤷🏻♂️
Скільки проміле дозволено в Україні?
При наявності алкоголю в організмі більше 0,2 проміле в Україні водій може отримати штраф від 17000 грн. до 51000 грн з позбавленням права керування від 1 до 10 років ❗️
👉🏻 Як «відмазатись» від 130-ї КУпАП?
Що вирішив суд?
Перевищення норми 0,2 проміле на 0,1 проміле формально може й містить склад адміністративного правопорушення по законах України, але ЦЕЙ РІВЕНЬ ВВАЖАЄТЬСЯ ПРИРОДНІМ відповідно до міжнародного законодавства.
Тобто нелогічно присудити штраф 17000 грн та позбавити на 1 рік права керування з показником 0,3 проміле при нормі 0,2 проміле, який близький до допустимого вмісту по законодавству України та не перевищує допустимого вмісту алкоголю відповідно до Віденської Конвенції про дорожній рух.
❗️ Апеляційний суд констатував, що ВМІСТ АЛКОГОЛЮ В ОРГАНІЗМІ ВОДІЯ НЕ ПЕРЕВИЩУВАВ ГРАНИЧНО ДОПУСТИМУ НОРМУ згідно з нормами міжнародного права 0,5 проміле. Тому суд погодився, що в такій ситуації ДОЦІЛЬНО ЗАСТОСУВАТИ НОРМИ МІЖНАРОДНОГО ПРАВА ❗️
Часті питання проміле алкоголю
Скільки це 0,2 проміле?
Говорячи предметно, 0,2 проміле (для чоловіків та жінок) – це: сухе вино, шампанське – 200 та 100 гр; горілка – 50 та 30 гр; пиво – 500 та 330 гр.
Скільки проміле в 100 грамах горілки?
Нарколог Юрій Пакін в ефірі “Прямого” поясняв водіям, що 100 гр горілки – 0,5-0,6 проміле, стакан пива – це якраз 0,2 проміле, пляшка пива – це 0,4-0,5.
Как снизить промиле алкоголя лучше б написали))) Шутка, алкоголь за рулем – это зло, да и вообще алкоголь и машина – несовместимы должны быть на техническом уровне, датчики чтоб у всех стояли с завода, т.е. выпил, сел за руль, а авто уже НЕ заводится!