Номери по областях України: коди та серії

Реєстраційні знаки транспортних засобів України (розмовне — номерні знаки України) — пластини-ідентифікатори, що кріпляться в установлених місцях на механічних транспортних засобах (за винятком трамваїв і тролейбусів) і причепах та які призначені для обліку ТЗ в уповноваженому органі МВС.

Номерні знаки по областях України

РегіонКод з 2004 рокуКод з 2013 рокуКод з 2021 року
АР КримАКККТК, МК
місто КиївААКАТТ, ТА
Вінницька областьАВКВММ, ОК
Волинська областьАСКССМ, ТС
Дніпропетровська областьАЕКЕРР, МІ
Донецька областьАНКНТН, МН
Київська областьАІКІТІ, МЕ
Житомирська областьАМКМТМ, МВ
Закарпатська областьАОКОМТ, МО
Запорізька областьАРКРТР, МР
Івано-Франківська областьАТКТТО, ХС
Кіровоградська областьВАНАХА, ЕА
Луганська областьВВНВЕЕ, ЕВ
Львівська областьВСНССС, ЕС
Миколаївська областьВЕНЕХЕ, ХН
Одеська областьВНННОО, ЕН
Полтавська областьВІНІХІ, ЕІ
Рівненська областьВКНКХК, ЕК
Сумська областьВМНМХМ, ЕМ
Тернопільська областьВОНОХО, ЕО
Харківська областьАХКХХХ, ЕХ
Херсонська областьВТНТХТ, ЕТ
Хмельницька областьВХНХОХ, РХ
Черкаська областьСАІАОА, РА
Чернігівська областьСВІВОВ, РВ
Чернівецька областьСЕІЕОЕ, РЕ
місто СевастопольСНІНОН, РН
Загальнодержавна серіяІІ 
Розподіл номерних знаків по областях України
Українська версія стандартних номерних знаків ЄС, представлена у 2015 році.

Сьогодні в Україні існує 15 типів номерних знаків (більше двадцяти підтипів). На номерних знаках типів 1, 2, 3, 5, 6, 7.3, 8, 12, 13, 14, 15 використовуються українські літери, що мають графічні відповідники у латиниці (усього 12: ABCEHIKMOPTX). На номерних знаках типу 4 використовується літера D. На номерних знаках типів 7.1, 7.2, 7.4 можуть використовуватися літери української та латинської абеток. На номерних знаках типів 9, 10, використовуються такі літери: ABГЕIKMНOPСTФXЧЮЯ.

Сполучення літер на номерних знаках

Знаки типу 1 мають містять:

 • дві ліві літери — інформація щодо адміністративно-територіальної належності (або спосіб онлайн оформлення)
 • чотири цифри — порядковий номер
 • дві праві літери — серія

Коди адміністративних регіонів

З 2004 року коди регіонів було розподілено виключно з використанням літер, що накреслення яких збігається в латинській і в українській абетках, починаючи з Києва: АА, АВ, АС тощо, в інтервалах АА—АХ, ВА—ВО, ВТ—ВХ, СА—СВ, СЕ—СН. Окремим кодом, що не входив до жодного інтервалу, стала серія ІІ. З 2006 року серія ІІ була виключена і підлягала вилученню.

У 2013 році прийнято зміни до ДСТУ 4278:2004, згідно з якими список кодів регіонів доповнено серіями в інтервалах НА—НХ, ІА—ІН, КА—КХ, за виключенням серій НР та ІС, які не мали аналогів у кодуванні зразка 2004 року.

У 2021 році кожному регіону України додано ще по два коди регіону

Номери машин по областях України стандартів 2004 та 2006 р.

Українські номерні знаки з 2020 року

У 2019 році були розроблені та затверджені стандарти ДСТУ 3650:2019 та ДСТУ 4278:2019, які внесли ряд змін до зовнішнього вигляду українських номерних знаків і введено нові типи номерів. Згідно з новим ДСТУ, нові типи номерів стали видачі в Сервісних Центрах МВС України з 16 березня 2020 року.

Стандартні номери для автомобілів і вантажівок залишилися без змін, але для електромобілів був визначений окремий тип номерного знака з зеленими символами. Зелені номери застосовуються як для приватних автомобілів, так і для маршрутних таксі, при цьому вони мають жовтий фон і зелені символи. Останні дві літери на таких номерах тепер є латинськими.

Зміни також зачіпають і іменні номери, для яких був введений новий шрифт, що сприяє автоматичному розпізнаванню. Цей новий шрифт зовні нагадує той, який використовується на німецьких номерах.

Чорні військові номери були розділені на різні типи для Державної прикордонної служби України, Національної Гвардії України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Такі номери відрізняються наявністю відповідного герба справа.

Нові типи номерів і тих, які змінилися:

Нові номерні знаки України з 2015 року

У 2015 році в Україні були введені нові номерні знаки, узгоджені з новим стандартом ДСТУ 3650:2012 і ДСТУ 4278:2012. Ці нові номери відображають подібність до формату європейських номерних знаків.

Хоча кардинальних змін не було внесено, з’явилися деякі нюанси. Однією з основних відмінностей нових номерних знаків є заміна жовто-блакитного прапора у лівій частині номера на суцільний синій фон, на якому розташовано прапор України, при цьому тризуб був повністю вилучений. Цей зовнішній вигляд державного знака наближає його до європейських номерів, оскільки всі номера в Європейському Союзі виготовляються в єдиному форматі.

Також трохи змінився дизайн номера з нестандартним місцем кріплення, подібний до американського стилю. Верхні літери на такому номері тепер виглядають меншим шрифтом у порівнянні з попереднім форматом.

Технічні характеристики номерних знаків залишилися незмінними. Нові номери для машин, автобусів, таксі та причепів мають розмір 520х112 мм, і починаються з літер, які вказують на регіон реєстрації, наприклад, АА, АВ, АС і так далі. Потім надається 4-значний порядковий номер реєстрації та буквена серія в кінці.

Тип номерних знаків, зовнішній вигляд яких змінився:

Номерні знаки машин з 1995 по 2004 років

З 1995 по 2004 рік в Україні був запроваджений 5-значний номерний знак. Замість символу UA у верхньому ряду прапора з’явився цифровий код, який вказував на регіон. Дві останні букви, як і раніше, також відповідали за регіон, але буква “Я” була виключена з літерного коду. Для фізичних і юридичних осіб не передбачалося жодних різниць. На цих номерних знаках вперше з’явилися захисні голограми на світловідбиваючому покритті. У верхньому ряду була голограма UA, а в нижньому – голограма заводу-виробника.

Читайте також:

5 коментарів до “Номери по областях України: коди та серії”

 1. Номери машин по областях можна шукати довго по сайтам, але тут нічого зайвого, нарешті норм стаття.
  Доречі, не знав, що у 2021 році кожному регіону України додано ще по два коди..

  Відповіcти
  • Дякуємо за коментар, для нас це дуже важливо.
   Всі автомобільні номерні знаки по областям України будемо тримати актуальними в цій статті.
   Гарного дня!

   Відповіcти
 2. Номера областей України випадково не мінялись у кінці 2023 початку 2024 року?

  Відповіcти
  • Доброго дня, якщо ви маєте на увазі дві ліві літери (інформація про адміністративно-територіальної належності), то змін на даний момент не було.
   Єдине, що при перереєстрації авто через застосунок “Дія” (детальніше: https://skladshin.com/algoritm-perereyestraciyi-avto-v-diya-2024/ ) – видають номера іншого типу.
   1) «ED», «DC» отримуватимуть автомобілі, які були оформлені із застосуванням засобів електронного кабінету водія функціональної підсистеми Єдиного державного реєстру єдиної інформаційної системи МВС;
   2) «DI», «PD» отримуватимуть автомобілі, які були оформлені через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, зокрема із використанням мобільного додатка порталу “Дія”.

   Відповіcти

Залишити коментар