Реєстрація транспортного засобу

1. Загальна інформація щодо реєстрації транспортних засобів

Згідно із законодавством України (ст. 121 ч. 6) усі транспортні засоби повинні бути зареєстровані. За керування незареєстрованим транспортним засобом з водія стягується штраф від 170 до 255 грн (при першому порушенні), від 255 до 510 грн (при повторному порушенні). Крім того, можуть прописати громадські роботи від 30 до 40 годин з оплатним вилученням транспортного засобу.

Державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі:

  • заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником;
  • документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб – нотаріально посвідчена довіреність);
  • правомірності придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортних засобів;
  • відповідності конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України «Про дорожній рух»).

Реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюється за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) фізичної особи чи місцезнаходження юридичної особи. При цьому в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації (проживання) фізичної особи (для внутрішньо переміщених осіб – місце проживання на підставі відповідних документів) або місцезнаходження та стоянки юридичної особи, за якою реєструється транспортний засіб.

Транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами в сервісних центрах МВС.

Транспортні засоби, що належать декільком фізичним або юридичним особам, за їх письмовою заявою реєструються за однією з таких осіб. У разі відсутності одного із співвласників реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі його письмової заяви. Справжність підпису співвласника засвідчується нотаріально. У графі «Особливі відмітки» свідоцтва про реєстрацію або тимчасового реєстраційного талону транспортних засобів може бути зроблено запис про іншого співвласника.

Транспортні засоби, що належать фізичним особам-підприємцям, реєструються за ними як за фізичними особами.

Увага! Власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі – власники) зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення чи тимчасового ввезення на територію України. Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення (хвороба, відрядження або інші поважні причини).

Які документи видають після реєстрації

На зареєстровані в уповноважених органах МВС транспортні засоби видаються:

  • свідоцтво про реєстрацію;
  • два номерні знаки – на автотранспорт;
  • один номерний знак – на мототранспорт, мопед, причіп та напівпричіп;
  • дозволи на встановлення на транспортних засобах спеціальних світлових і (або) звукових сигнальних пристроїв.

У свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу ідентифікаційний номер двигуна не зазначається.

Вивезення (пересилання) за межі України номерних знаків, виданих на території України, окремо від транспортних засобів не дозволяється.

Увага! Свідоцтво про реєстрацію (технічний паспорт), технічний талон та номерні знаки старого зразка діють до їх заміни на нові.

2. Як зареєструвати новий автомобіль

Реєстрація онлайн

Самий простий спосіб – це провести реєстрацію транспортного засобу через портал державних послуг iGov.org.ua. Реєстрація таким способом не звільнить Вас від відвідування сервісного центру МВС, але Ви зможете узгодити час та прискорити процес оформлення.

Реєстрація звичайним способом

Автосалони мають право укладати договори купівлі-продажу автомобілів та самостійно їх посвідчувати.

Щоб зареєструвати придбаний транспортний засіб, необхідно звернутися у будь-який сервісний центр МВС (незалежно від місця реєстрації нового чи старого власника авто) із заявою та документами, які посвідчують особу заявника, а також документами, що підтверджують правомірність отримання транспортного засобу.

Щоб зареєструвати автомобіль, потрібно оплатити:

  • реєстрацію автомобіля:
    • виробництва країн СНД – 152,63 грн;
    • іноземного виробництва – 190,15 грн;
  • вартість номерних знаків – 135 грн;
  • вартість бланку свідоцтва про реєстрацію автомобіля – 114 грн;
  • податок на доходи фізосіб – від 3 до 5% від суми автомобіля.

Також Вам доведеться сплачувати 25 000 грн на рік, якщо ваше нове авто попадає в категорію розкоші, тобто:

  • з моменту випуску пройшло не більше 5 років
  • середня ринкова вартість авто від 750 розмірів мінімальної заробітної плати.

3. Як зареєструвати автомобіль з пробігом

Реєстрація онлайн

Подати документи для реєстрації транспортного засобу з пробігом Ви можете на порталі державних послуг iGov.org.ua. Це не звільнить Вас від відвідування сервісного центру МВС, але Ви зможете узгодити час та прискорити процес оформлення.

Реєстрація звичайним способом

Для реєстрації транспортного засобу з пробігом зверніться до сервісних центрів МВС (зазвичай це відділення ДАІ або центри надання послуг) або до адміністрації автосалону, комерційного майданчику, на якому купуєте машину.

Будь-яка комерційна організація, підключена до бази МВС, здатна замінити сервісний центр і надати вам ті ж послуги з оформлення. Підставою для реєстрації вважається договір купівлі-продажу, не потрібна навіть присутність обох сторін угоди. Але реєстрація в салоні не передбачає експертну перевірку купленої машини на викрадення.

Які документи необхідні:

  • оригінали цивільних паспортів і їх копії;
  • ІПН та їх копії;
  • техпаспорт на автомобіль і його копія;
  • 3 заповнених бланки договору купівлі-продажу (взяти бланки можна у адміністратора центру);
  • заяви на те, щоб поставити/зняти авто з обліку (також отримуються і заповнюються в сервісному центрі).

Реєстрація займає близько двох годин і складається з наступних кроків:

  1. Ви надаєте підготовлений до підписання договір купівлі-продажу (оформляється в сервісному центрі МВС) і пакет документів.
  2. Подаєте заяву на зняття автомобіля з реєстраційного обліку.
  3. Сплачуєте необхідні платежі.
  4. Експерти сервісного центру перевіряють машину на відповідність номерів агрегатів і на угон.
  5. Співробітник центру або продавець компанії засвідчує договір купівлі-продажу.
  6. Ви подаєте заяву про взяття на реєстраційний облік автомобіля, який вже буде значитися за новим власником.
  7. Після оплати номерів і реєстрації, ви зможете вибрати і отримати номери, а також техпаспорт.

Скільки коштує:

  • вартість техпаспорту – 248 грн;
  • нові номерні знаки – 135 грн;
  • бланк реєстрації авто – до 190 грн;
  • дослідження-експертизу – 270 грн;
  • якщо Ви продаєте авто не вперше за рік, Вам необхідно сплатити податок на доходи фізосіб – 5% від вартості авто;
  • якщо автомобіль попадає в категорію розкоші (випущений не більш як 5 років тому і коштує від 750 розмірів мінімальної заробітної плати), Вам доведеться платити 25 000 грн на рік.

Увага! Якщо продавець і покупець живуть в одній області або регіоні, то вони можуть переоформляти автомобіль зі збереженням номерів. Заповнюючи заяви на перереєстрацію, зняття/постановку на облік, вкажіть, що бажаєте залишити старий номер.

При переоформленні ТЗ на юридичну особу процедура відрізняється від стандартної тим, що видається бланк купівлі-продажу юридичній особі.

Які документи підтверджують право власності на авто

Документами, що підтверджують правомірність отримання транспортного засобу, можуть бути:

  1. Договори, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках.
  2. Укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб.
  3. Нотаріально посвідчені договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів та інші.
  4. Договори купівлі-продажу транспортних засобів, що підлягають першій державній реєстрації в сервісних центрах МВС, за якими продавцями виступають суб’єкти господарювання, що здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами, і які підписані від імені таких суб’єктів уповноваженою особою і скріплені печаткою.
  5. Свідоцтва про право на спадщину, видані нотаріусом або консульською установою, чи їх дублікати.
  6. Рішення про закріплення транспортних засобів на праві оперативного управління чи господарського відання, прийняті власниками транспортних засобів чи особами, уповноваженими управляти таким майном.
  7. Рішення власників майна, уповноважених ними органів про передачу транспортних засобів з державної в комунальну власність чи з комунальної власності в державну.
  8. Копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин.
  9. Довідка органу соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що виділили автомобіль або мотоколяску.
  10. Акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 6, виданий підприємством-виробником або підприємством, яке переобладнало чи встановило на транспортний засіб спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу, щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, із зазначенням ідентифікаційних номерів такого транспортного засобу та конкретного одержувача.
  11. Митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронна митна декларація, або видане митним органом посвідчення про реєстрацію в уповноважених органах МВС транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери.
  12. Договір фінансового лізингу.
  13. Акт про проведений аукціон або постанова та акт про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу, видані органом державної виконавчої служби.
  14. Інші засвідчені та оформлені в установленому порядку документи, що підтверджують набуття, перехід та припинення права власності на транспортний засіб відповідно до закону.

Експертний огляд авто

Експертне дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів на транспортний засіб проводиться під час державної реєстрації (перереєстрації) за заявою власника.

Транспортні засоби підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС або судовими експертами державних спеціалізованих установ, які мають відповідну кваліфікацію. Вони звіряють ідентифікаційні номери складових частин авто з номерами, зазначеними в поданих документах, перевіряють авто за Єдиним державним реєстром МВС та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби.

За результатами дослідження складається висновок, який додається до документів, що подаються для державної реєстрації.

Увага! Автомобілі не підлягають огляду експерта в наступних випадках:

  • при реєстрації нових транспортних засобів;
  • при зміні найменування та адреси юридичних осіб;
  • при зміні прізвища, імені чи по батькові, місця проживання фізичних осіб;
  • при знятті авто з реєстрації.

Замовити експертний огляд транспортного засобу Ви можете через портал державних послуг iGov.org.ua.

4. Як перереєструвати транспортний засіб

Перереєстрація транспортних засобів проводиться у разі:

  • отримання свідоцтва про реєстрацію замість утраченого або не придатного для користування;
  • зміни власників авто;
  • зміни імені чи по батькові власником авто;
  • зміни найменування власника – юридичної особи;
  • зміни місця проживання;
  • переобладнання транспортного засобу;
  • заміни кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери;
  • зміни кольору.

Перереєстрація онлайн

Подати заяву на перереєстрацію авто можливо через портал державних послуг iGov.org.ua. Їхати до сервісного центру МВС все рівно доведеться, але ви узгодите час та попередньо заповните заяву, що збереже Ваш час.

Перереєстрація звичайним способом

Перелік документів для перереєстрації такий же як і для реєстрації транспортних засобів з пробігом.

Порядок перереєстрації

  • огляд транспортного засобу;
  • оплата послуг;
  • друк заяви;
  • оформлення документів на реєстрацію;
  • отримання реєстраційних документів.

Увага! Якщо автомобіль знімається з обліку одночасно з постановкою «на номери» наступним власником, копія реєстраційної картки не потрібна.

Процедура перереєстрації та список необхідних документів можуть трохи відрізнятися в залежності від причин перереєстрації.

Перереєстрація автомобіля без зняття з обліку

У ряді випадків переоформлення авто відбувається без зняття з обліку. Наприклад, якщо змінюються власники, або власник поміняв прізвище, місце прописки та ін.

У цих випадках потрібно пред’явити адміністратору центру:

  • ІПН;
  • паспорт;
  • заяву;
  • свідоцтво про шлюб (тільки при зміні прізвища).

Увага! Якщо авто переоформляється без зняття, то його огляд не проводиться. Ви оплачуєте тільки послуги сервісного центру.

Перереєстрація автомобіля на одного з подружжя

Перереєстрація транспортного засобу проводиться на підставі:

  • спільної заяви подружжя;
  • свідоцтва про реєстрацію;
  • копії свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя, засвідченої у встановленому порядку.

Підставою для перереєстрації транспортного засобу є також:

  • свідоцтво про реєстрацію;
  • копії договору про поділ спільного майна подружжя, свідоцтва про право на спадщину або рішення суду про визнання недійсними договору купівлі-продажу (міни, дарування), засвідчені в установленому порядку.

Перереєстрація авто, яке перебуває у сумісній власності фермерів

Якщо транспортний засіб є спільною власністю осіб, які ведуть фермерське господарство, та один із власників помер, перереєстрація проводиться на підставі:

  • заяви члена господарства (або спільної заяви, якщо членів господарства декілька), засвідченої у виконавчому органі відповідної ради;
  • копії свідоцтва про смерть;
  • довідки виконавчого органу відповідної ради про склад фермерського господарства і про перебування транспортних засобів у спільній сумісній власності його членів;
  • свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Перереєстрація автомобіля при зміні прописки

У реєстраційному свідоцтві зазначається підрозділ МВС, який видав документ, і адреса власника. Ви можете експлуатувати свій автомобіль в інших областях України як завгодно довго, продавати його і переоформляти в інших сервісних центрах країни. Але при переїзді в іншу область потрібно отримувати нові номери.

Зміну анкетних даних власника транспортного засобу можливо провести через портал державних послуг iGov.org.ua. Вам все рівно доведеться відвідати сервісний центр МВС, але Ви заздалегідь зможете узгодити час, оплатити послуги та передати дані для оформлення авто.

Якщо у Вашому місті послуга ще не працює, потрібно звернутись до місцевого сервісного центру. Надайте заяву про перереєстрацію і документи, що засвідчують особу і власність на авто.

Перереєстрація автомобіля після закінчення терміну дії свідоцтва

Для перереєстрації транспортного засобу у разі закінчення терміну дії свідоцтва про реєстрацію необхідно надати наступні документи:

  • Оригінал свідоцтва про реєстрацію, термін дії якого закінчився;
  • Зобов’язання про зворотне вивезення транспортного засобу з відміткою щодо продовження терміну дії (видане митницею);
  • Квитанція про сплату послуг ВРЕР та виготовлення свідоцтва про реєстрацію (без надання номерних знаків);
  • Копія нової акредитаційної картки власника, завірена печаткою Посольства (якщо власником авто є член персоналу, або член його сім’ї);
  • Заява (якщо власником авто є установа).

Перереєстрація автомобіля у разі втрати свідоцтва або номерів

Перереєстрацію транспортного засобу при видачі дубліката свідоцтва можливо провести через портал державних послуг iGov.org.ua. Ви зможете заздалегідь отримати реквізити для сплати послуг, заповнити заяву та указати зручну для Вас дату і час для відвідання сервісного центру МВС.

Якщо у Вашому місті послуга ще не працює, скористуйтесь звичайним способом.

Якщо номерні знаки викрадені або втрачені, працівники територіального сервісного центру проводять перереєстрацію транспорту після внесення відповідної інформації до бази даних. До матеріалів справи долучається пояснення власника (акт службового розслідування для юридичної особи) щодо їх втрати. Знайдені номерні знаки після видачі нових вважаються недійсними і здаються до сервісних центрів МВС.

У разі втрати свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу необхідно звернутися до ТСЦ МВС з транспортним засобом особисто або через уповноваженого представника, надавши документи, що посвідчують особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб – нотаріально посвідчена довіреність).

Перелік документів:

  • паспорт;
  • довідка про присвоєння податкового номеру (ІНН);
  • свідоцтво про реєстрацію (якщо викрали номерні знаки);
  • копія заяви в поліцію (у разі викрадення);
  • акт службового розслідування (для юридичних осіб).

Порядок під час перереєстрації транспортного засобу:

  1. Огляд ТЗ.
  2. Оплата послуг.
  3. Написання заяви.
  4. Оформлення документів на реєстрацію.
  5. Отримання реєстраційних документів.

Знайдені свідоцтва про реєстрацію (технічні паспорти) і номерні знаки після видачі нових вважаються недійсними і здаються до сервісних центрів МВС.

Перереєстрація автомобіля, коли номер пошкоджений або відсутній

У разі пошкодження ідентифікаційного номера перша державна реєстрація транспортних засобів проводиться тільки після експертного підтвердження справжності ідентифікаційного номера.

Якщо встановити номер не можливо, державна реєстрація (перереєстрація), а також зняття автомобілів з обліку (крім випадків їх вибракування у цілому) не допускаються.

Після експертного підтвердження на транспортні засоби або їх складові частини (кузов, шасі, рама) наносяться спеціальні індивідуальні номери чи дублюються первинні ідентифікаційні номери в таких випадках:

  • якщо транспортний засіб самостійно сконструйований;
  • якщо ідентифікаційними номери складових частин на транспортному засобі знищені, або пошкоджені під впливом корозії, або знищені чи підроблені внаслідок незаконного заволодіння, або в разі заміни складових частин після ДТП.

У такому разі до реєстраційних документів та Єдиного державного реєстру МВС вносяться відповідні відмітки. Комбінація символів, порядок їх нанесення та залучення до їх нанесення спеціалізованих підприємств визначається МВС.

Перереєстрація автомобіля за генеральною довіреністю

Переоформити авто без власника не можливо, навіть якщо у вас є генеральна довіреність. Найкращим виходом з такої ситуації є варіант коли Ви «продаєте» машину за дорученням третій особі (родичу, дружині), а потім – собі. Цей спосіб практикувався і раніше, але був пов’язаний з великими витратами. Тепер же, якщо між угодами пройде рік, ваші витрати будуть мінімальними.

Перереєстрація автомобіля за договором дарування

Оформлення дарчої на машину проходить так само, як і купівля. Тільки замість договору купівлі-продажу в сервісному центрі за місцем прописки вам дадуть типовий договір дарування. Заповніть його в трьох примірниках (один для центру) і віддайте на перереєстрацію разом з документами, що засвідчують особу і право власності на транспортний засіб.

Перереєстрація кредитного автомобіля

Банки неохоче йдуть на участь у продажу кредитного автомобіля, і такі випадки рідкісні. Перед реєстрацією закладеного автомобіля підписується тристоронній договір з банком. Щоб перереєструвати авто в кредиті, потрібно в сервісний центр МВС разом з іншими документами пред’явити цей договір і додати копію. Якщо цього не зробити, то в результаті перевірки адміністратор виявить обтяження на машині і відмовить у проведенні операції. В іншому процедура перереєстрації кредитного авто нічим не відрізняється.

5. Як передати права керування автомобілем іншій особі

Власник транспортного засобу (фізособа) або юридична особа з правом користування і розпорядження транспортним засобом можуть надати право керування автомобілем іншій фізичній особі.

Для цього необхідно звернутися із відповідною заявою у сервісний центр МВС. Центр видасть тимчасовий реєстраційний талон на строк, зазначений у заяві, або документах, які підтверджують право користування і розпорядження транспортним засобом.

У графі талона «Особливі відмітки» робиться запис:

«Дійсний до ____________ 20__ р. за наявності свідоцтва про реєстрацію
транспортного засобу (технічного паспорта) серії ___ № ________».

Копія документа, що підтверджує право користування і розпорядження транспортним засобом, додається до матеріалів, що необхідні для оформлення тимчасового реєстраційного талона.

6. Як зареєструвати ввезений в Україну автомобіль

Реєстрація онлайн

Реєстрацію транспортного засобу, привезеного з-за кордону, можливо замовити через портал державних послуг iGov.org.ua. Вам все рівно доведеться відвідати сервісний центр МВС, але Ви заздалегідь зможете узгодити час, оплатити послуги та передати дані для оформлення авто. Якщо у Вашому місті послуга ще не працює, скористуйтесь звичайним способом.

Реєстрація звичайним способом

Для реєстрації автомобілю, купленого за кордоном, необхідно надати у сервісний центр МВС заяву та наступні документи:

  • Митна декларація.
  • Договір купівлі-продажу.
  • Сертифікат відповідності УкрСЕПРО, в якому повинен бути зазначений екологічний клас ЄВРО-5 або вище.
  • Акт прийому-передачі авто від постачальника дилера.
  • Транзитні автономери.

Увага! Транспортні засоби, тимчасово ввезені на митну територію України для власного користування більш як на два місяці, підлягають державній реєстрації в сервісних центрах МВС на строк, визначений Держмитслужбою. Тимчасово ввезені транспортні засоби не можуть бути розкомплектовані на запасні частини, передані у володіння або користування іншим особам.

Для реєстрації транспортного засобу необхідно сплатити:

  1. Збір у Пенсійний фонд, сума якого залежить від вартості авто:
    • до 200 970 грн – 3%;від 200 970 грн до 353 200 грн – 4%;більше ніж 353 200 грн – 5%.
    Середню вартість авто, можна дізнатись за наступним сервісом від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
  2. Послуги ДАІ:
    • видача номерних знаків;
    • бланки свідоцтва про реєстрацію;
    • техпаспорт.
    Для транспортних засобів:
    • вироблених в Україні – 621,63 грн;
    • іноземного транспорту – 659,15 грн.
  3. Експертний огляд авто (не обов’язкова, але рекомендована процедура) Коштуватиме він залежно від МРЕВ. До вартості додається роздрук результатів на бланку – 54,36 грн.
  4. Комісія банку.
Буде корисно: Калькулятор розмитнення авто в Україні

Якщо автомобіль був в експлуатації

Державна реєстрація автомобіля, що був в експлуатації та ввезений в Україну, проводиться за умови відповідності конструкції і технічного стану цієї моделі та її складових частин, що мають ідентифікаційні номери, стандартам України. Це підтверджується сертифікатом відповідності або свідоцтвом про визнання іноземного сертифіката, копію яких власники подають до сервісного центру МВС.

Увага! Якщо транспортні засоби перебували в експлуатації за межами України і були зареєстровані у відповідних органах іншої держави, обов’язковим є подання до сервісних центрів МВС реєстраційних або прирівняних до них документів такої держави.

Якщо Ви плануєте оформити автомобіль у спільну власність або дозволити керування ним іншій особі

Обов’язково вкажіть співвласника, якщо плануєте такого, у письмовій заяві. Тоді його вкажуть у графі з особливими відмітками у Свідоцтві про реєстрацію.

Якщо ви плануєте дозволити керування автомобілем двом родичам, то так само вкажіть їх в заяві. Їхні прізвища з’являться в графі з особливими відмітками. При цьому не забутьте взяти з собою в МРЕВ копії документів, що підтверджують родинні зв’язки.

Якщо автомобіль переобладнано

Якщо авто переобладнано, наприклад, працює на газовому паливі, то при постановці його на облік у вас зажадають акт технічної експертизи або сертифікат відповідності з випробувальної лабораторії, яка має на це права і повноваження.

Якщо Ви ввозите більше одного автомобіля

У разі ввезення двох і більше транспортних засобів для власних потреб за однією митною декларацією, автомобілі реєструються на підставі засвідченої митним органом копії декларації, що скріплюється особистою номерною печаткою працівника митної служби та печаткою митного органу.

Якщо Ви ввозите автомобіль для подальшого продажу

Транспортні засоби та їх складові частини, що мають ідентифікаційні номери, ввезені в Україну з метою їх подальшою реалізацією, реєструються на підставі:

  • документів, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів;
  • митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або їх копій, що скріплюються особистою номерною печаткою працівника митної служби та печаткою митного органу.

Якщо авто реєструється під зобов’язання зворотнього вивезення

Державна реєстрація транспортних засобів під зобов’язання про їх зворотне вивезення проводиться виключно за наявності документа, що підтверджує їх реєстрацію за межами України. Ця норма закону використовується в схемах, коли авто наче реєструється на закордонну фірму і раз на рік треба перетинати кордон. Але якщо виявиться що фірми вже немає, на Вас можуть накласти досить великий штраф, прецеденти вже були. Тож добре подумайте перед тим як наважитись на такий спосіб придбання авто.

Національні номерні знаки і документи про реєстрацію (про право власності, користування або розпорядження) транспортних засобів іноземних держав здаються на зберігання до сервісних центрів МВС, що є умовою тимчасового обліку транспортних засобів, і повертаються власникам після зняття засобів з обліку.

На такі транспортні засоби видаються номерні знаки та свідоцтва про реєстрацію із зазначенням строку тимчасового ввезення, який встановлюється митними органами. Після закінчення строку тимчасового ввезення транспортні засоби вважаються незареєстрованими. Зняття з обліку у зв’язку з відчуженням (купівля-продаж, дарування) або вибраковуванням транспортних засобів, щодо яких не знято обмеження митних органів, здійснюється з їх дозволу.

7. Як зняти з обліку транспортний засіб

Для вивезення за межі України

Щоб зняти з обліку автомобіль з метою вивезення його за кордон, необхідно надати у сервісний центр МВС наступні документи:

  • Заява (у разі якщо власником авто є установа);
  • оригінал свідоцтва про реєстрацію;
  • зобов’язання про зворотне вивезення авто з відміткою «для подальшого вивезення» (видане митницею).

Якщо автомобіль мав іноземні номерні знаки, що зберігаються у ВРЕР, до документів додається квитанція про сплату послуг ВРЕР. Транзитні номерні знаки не надаються. Автомобіль залишає територію України на іноземних номерних знаках, що були передані на зберігання до ВРЕР.

Якщо автомобіль не мав іноземних номерних знаків до документів додається квитанція про сплату послуг ВРЕР та надання транзитних номерних знаків.

Для продажу

Щоб зняти з обліку транспортний засіб з метою продажу, необхідно надати у сервісний центр МВС наступні документи:

  • заява (у разі якщо власником авто є установа);
  • оригінал свідоцтва про реєстрацію;
  • зобов’язання про зворотне вивезення авто з відміткою «для митного оформлення» (видане митницею);
  • квитанція про сплату послуг ВРЕР та надання транзитних номерних знаків.

8. Як здійснюється продаж автомобіля між особами (установами), що акредитовані у МЗС України

По-перше, колишній власник повинен зняти транспортний засіб з обліку з метою продажу.

Потім новий власник авто виконує наступні дії:

  • Якщо автомобіль не знаходиться під митним контролем, надати у сервісний центр МВС документи, передбачені процедурою реєстрації автомобілів.
  • Якщо автомобіль знаходиться під митним контролем, надати наступні документи:
    • Посвідчення про реєстрацію авто (видане митницею);
    • Заява (у разі якщо власником авто є установа);
    • Квитанція про сплату послуг ВРЕР, номерних знаків та свідоцтва про реєстрацію;
    • Копія першої сторінки паспорту власника, завірена печаткою Посольства (у разі якщо власником авто є член персоналу, або член його сім’ї);
    • Копія акредитаційної картки власника, завірена печаткою Посольства (у разі якщо власником ТЗ є член персоналу, або член його сім’ї).

9. Як переобладнати автомобіль

До державної реєстрації не допускаються автобуси, що переобладнані з автомобілів, які призначалися для виконання інших функцій, за винятком таких автобусів, зареєстрованих до 1 квітня 2008 року.

Державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку розукомплектованих транспортних засобів, крім випадків вибракування їх у цілому, не допускається. Розукомплектованими вважаються транспортні засоби, в яких відсутня одна або більше складових частин, що мають ідентифікаційний номер (кузов, шасі, рама, двигун).

Перереєстрація онлайн

Перереєструвати транспортний засіб при переобладнанні без зміни номерів агрегатів можна через портал державних послуг iGov.org.ua. Їхати до сервісного центру МВС все рівно доведеться, але ви узгодите час та попередньо заповните заяву, що збереже Ваш час. Якщо у Вашому місті послуга ще не працює, скористуйтесь звичайним способом, звернувшись до сервісного центру МВС.

Реєстрація складених самостійно транспортних засобів

Переобладнання транспортних засобів шляхом заміни кузовів (рам), які мають ідентифікаційні номери, здійснюється за попередньою згодою сервісних центрів МВС.

Власникам переобладнаних транспортних засобів видаються нові свідоцтва про реєстрацію із зазначенням нових ідентифікаційних номерів складових частин або особливостей конструкції, що виникли в результаті її зміни. У таких свідоцтвах зазначається рік випуску легкового автомобіля або виготовленого на його базі автомобіля, який повинен відповідати року випуску встановленого кузова. Рік випуску такого автомобіля не змінюється у разі неможливості встановити рік випуску його кузова. Вивільнені після переобладнання або ремонту складові частини, що мають ідентифікаційні номери, залишаються у розпорядженні власників. На такі складові частини за зверненням власника видаються сервісними центрами МВС довідки встановленого зразка.

Також допускається державна реєстрація таких переобладнаних транспортних засобів:

  • легкових автомобілів, які складені самостійно з частин транспортних засобів;
  • самостійно сконструйованих мотоциклів, легкових, а також вантажних автомобілів, повна маса яких не перевищує 3500 кілограмів;
  • причепів та напівпричепів до них, інших прирівняних до них транспортних засобів і мопедів, виготовлених відповідно до обов’язкових вимог норм і стандартів України.

Реєстрація таких транспортних засобів здійснюється на підставі:

  • документів, що підтверджують правомірність придбання складових частин із зазначенням їх ідентифікаційних номерів;
  • висновків Головного сервісного центру МВС та інших, визначених Кабінетом Міністрів України підприємств, установ та організацій.

Для переобладнання необхідно погодження з виробниками транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, або з державним підприємством «ДержавтотрансНДІпроект» чи Головним сервісним центром МВС, якщо у результаті переобладнання змінюється:

  • повна маса авто та її розподіл за осями;
  • центр ваги;
  • тип двигуна, його вага і потужність;
  • колісна база чи колісна формула;
  • система гальмового і рульового керування та трансмісії.

Зазначене погодження може надаватися тільки після огляду транспортних засобів із дотриманням вимог та надання відповідного акту, засвідченого підписом та скріпленого печаткою адміністратора сервісного центру МВС.

Перереєстрація транспортного засобу у зв’язку із заміною двигуна проводиться в разі зміни типу двигуна, його ваги, робочого об’єму і потужності. Документи, що підтверджують законність придбання двигуна, не вимагаються.

Якщо транспортний засіб переобладнано з інших моделей такої ж марки шляхом заміни деталей кузова (крила, панелі, капота тощо), власнику видається свідоцтво про реєстрацію із зазначенням моделі, якій відповідає зовнішній вигляд такого засобу після переобладнання.

Реєстрація газобалонного обладнання

Для реєстрації автомобіля після установки газобалонного обладнання (ГБО) в МРЕВ необхідно отримати сертифікат про переобладнання автомобіля. Після цього є 10 днів для реєстрації обладнання.

Для реєстрації Вам необхідно надати в сервісний центр МВС пакет документів та сплатити його послуги.

Необхідні документи:

  • Свідоцтво установника ГБО;
  • Акт виконання робіт;
  • Техпаспорт;
  • Громадянський паспорт;
  • Ідентифікаційний код.

Після цього експерт МРЕВ перевіряє автомобіль, перевіряє всі квитанції і замінює старий техпаспорт на новий.

Оформлення документів на ГБО в ДАІ може зайняти від 1 години, по суті це заміна техпаспорта, від колишнього він відрізнявся відміткою «Встановлено ГБО».

Ціна реєстрації ГБО в МРЕВ – близько 400 грн.

Читайте також: Як поставити мопед або мотоцикл на облік: інструкція та поради

1 коментар до “Реєстрація транспортного засобу”

  1. Очень актуальная информация о регистрации авто в 2024 году. Хорошо, что процедура стала проще и быстрее. Это точно сэкономит время и нервы всем автовладельцам.

    Відповіcти

Залишити коментар