Калькулятор переведення літрів моторного мастила в кг

Автомобільне (моторне або трансмісійне) масло вимірюється в об’ємі та вазі. На його масу впливає хімічний склад. І вага змащувальної рідини безпосередньо залежить від її щільності. Для визначення останньої використовується пікнометр. При цьому стандартизована температура виміру густини нафтопродукту – +20 С. Якщо ж масло тепліше або холодніше, необхідно враховувати поправочний коефіцієнт.

*Зауважте, що чим вища температура оливи, тим вона легша в тому самому обсязі! А отже, щоб перевести моторну оливу з літрів у кг або з кілограмів у літри, врахуйте температуру і використовуйте поправку, якщо вона відрізняється від еталонного показника в 20 градусів Цельсія.


Переведення моторного мастила з кілограмів у літри – онлайн-калькулятор

Процес конвертації протікає в кілька послідовних кроків:

  1. Вказуємо кількість оливи. Значення можна вести в об’ємі (літри), попередньо встановивши відповідну одиницю виміру.
  2. Вказуємо в’язкість або щільність речовини. Ці показники слід дивитися на упаковці або в технічній документації. Важливо пам’ятати, що номінальні значення актуальні тільки при температурі рідини +20 С.
  3. Відзначаємо тип масла. За замовчуванням розраховуються значення для нової змащувальної рідини. А якщо до уваги береться вже відпрацьоване масло, то враховується поправка.

Всі дані необхідно вказувати максимально точно. І в результаті простого розрахунку ви отримаєте відомості про вагу (кг) змащувальної рідини в певному обсязі (л), і навпаки.

Щільність – найважливіший параметр при переведенні літрів змащувальної рідини в кілограми, і навпаки. Усереднене значення можна побачити в таблиці. А більш точний показник слід шукати на упаковці. Щоправда, не всі виробники вказують цю інформацію.

Літр моторного масла – яка його вага?

З курсу шкільної фізики відомо, що густина визначається відношенням маси речовини до об’єму, який вона займає. Однак слід враховувати показник температури. Від цього суттєво залежить як густина, так і в’язкість змащувальної рідини. Оптимальною температурою для виміру є кімнатна. Також слід враховувати наявність у складі оливи присадок. Наприклад, у відпрацьованій рідині обов’язково присутні нагар, продукти зносу. І тому її щільність збільшується на 5-6%.

  • У стандартних умовах 1 л оливи важить 840-910 грамів.
  • Що вища температура, то нижчий показник щільності.
  • Напівсинтетична рідина на 4-7% щільніша за чисто синтетичну.

Значення густини оливи знижується в міру збільшення температури. А тому і його вага теж зменшується. Щоб виконувати правильні розрахунки, необхідно враховувати поправки. При температурі +20 С коефіцієнт використовувати не потрібно. А ось якщо змащувальна рідина:

  • Тепліше – поправка віднімається.
  • Холодніше – поправка додається.

Значення коефіцієнта змінюється з кожним градусом. Для різних видів змащувальної рідини воно варіюється в межах 0,00062-0,000867.

Переведення моторного мастила в літри і кілограми

Щоб правильно визначити вагу або об’єм речовини, потрібно знати її технічні дані. Базова формула: p = m / V, де p – густина, m – маса, V – об’єм. З неї випливають похідні:

  • Маса – m = p * V.
  • Об’єм – V = m / p.

Формули в такому вигляді актуальні при розрахунках рідини 20-градусної температури. Вага та об’єм менш залежні від термопоказників у міру зростання густини речовини. У середньому, 1 кілограм олії дорівнює 1,09 літрам. А 200-літрова бочка важить близько 180 кг.

Відповіді на питання, що часто ставляться:

1 літр мастила – скільки важить?

Чим вища щільність, то більша вага рідини. Значення має як сировина для виготовлення мастила, так і кількість присадок у ньому. Також не варто забувати про температуру. Її підвищення на 10 С полегшує вагу масла на 10 грамів.

1 літр оливи 5w40 – скільки важить?

Щільність речовини цього типу становить, у середньому, 870 г/л. Щоправда, якщо рідина чисто синтетична, цей показник вищий. У стандартній упаковці поставляється 955 г.

Каністра на 5 л – скільки в ній оливи?

Середня вага – 4,55 кг. Щоправда, точне значення залежить від щільності. Чим вищий цей показник, тим важча речовина. Наприклад, у 5-літровій каністрі може бути 4,55 кг моторної, але 4,65 кг рослинної олії.

200 літрів – скільки це в кілограмах?

І знову все залежить від щільності. Якщо вона становить 852 г/л, то маса нетто буде 170 кг. А коли щільність досягає 930 г/л, вага збільшується до 186 кг.

208-літрова бочка – скільки в ній мастила?

Тара такого об’єму – це 55 галонів (стандарти США). Багато виробників постачають оливу для дизелів саме в 208-літрових бочках. Виходячи з в’язкості і щільності, вага рідини може становити 180-190 кг. Сама тара важить 18-25 кг. І тому виробники часто вказують масу брутто – 208 кг, включно з вагою бочки.

4 коментарі до “Калькулятор переведення літрів моторного мастила в кг”

  1. В статье представлен полезный калькулятор объема для перевода литров моторного масла в килограммы. Этот химический калькулятор учитывает плотность конкретного масла для точного расчета.
    Достаточно ввести объем масла в литрах и выбрать из списка вязкость. Калькулятор мгновенно выдаст результат в килограммах. Перевод 1 литра в кг зависит от плотности жидкости.
    В целом, химический калькулятор для перевода литров в килограммы – удобное решение для оперативного расчета объема масла, экономит время и исключает ошибки ручных расчетов.

    Спасибо!

    Відповіcти
    • Завжди раді допомогти! Нам приємно, що ви звернули увагу на наш калькулятор масла. Гарного дня!

      Відповіcти

Залишити коментар