Як з авто зробити фуд-трак

Мобільний кейтеринговий бізнес існує в Україні вже багато років, але в цій галузі ще багато місця для нових ідей. Його основа — добротний фуд-трак із професійним кейтеринговим обладнанням. Апетитні запахи фастфуду та кави, що доносяться від фудтраку, неодмінно привернуть увагу голодних перехожих. Розповідаємо, на що слід звернути увагу при виборі такого транспортного засобу і яке обладнання необхідне для ведення цього виду бізнесу.

Що таке фудтрак?

Це автомобіль, в якому вантажний простір переобладнано на кухню або станцію, оснащену машинами для приготування морозива або кави. Їжа, що подається з такого типу транспортних засобів, називається вуличною або фастфудом. 

Мода на мобільну гастрономію прийшла із США. Її історія починається наприкінці ХІХ століття. У 1872 році в американському місті Провіденс перед штаб-квартирою місцевої газети стояла запряжена карета, перероблена в пересувну їдальню. Це був перший фуд-трак, який пропонував перехожим каву та сендвічі, що продавалися через відчинене вікно. 

Із розвитком автомобільної промисловості в 1936 році на дорогах з’явився «Вайнермобіль», тобто автомобіль з кузовом, що за формою нагадує хот-дог, із якого продавалася ця популярна страва. Зараз фуд-траки можна зустріти на вулицях багатьох українських міст, у популярних для туристів місцях, а також на різноманітних заходах.

Фудтраки найчастіше пропонують покупцям одну з таких видів страв:

 • гамбургери,
 • картопля фрі,
 • шашлики,
 • запіканки,
 • хот-доги,
 • піцу,
 • пиріжки,
 • морозиво,
 • вафлі.

Креативність власників мобільного громадського харчування не знає кордонів, тому перераховані страви — це лише частина багатої пропозиції. 

Бажаєте відкрити фуд-трак? Почніть із бізнес-плану

Приймати рішення про відкриття мобільного бізнесу імпульсивно — не найкраща ідея. Варто витратити деякий час і підготувати надійний бізнес-план. Це дозволить оцінити фінансовий внесок, необхідний для майбутнього мобільного кейтерингового бізнесу, підготувати відповідні ресурси та уникнути неприємних сюрпризів.

Почніть зі збору якомога більше даних про мобільне громадське харчування у вашому регіоні. Варто враховувати не лише ситуацію у вашому місті, а й в області, де ви плануєте вести бізнес на колесах. Сплануйте меню, які ви збираєтеся пропонувати, та заздалегідь встановіть ціну продажу. Потім перевірте, які страви подають конкуренти. Це полегшить вам оцінку того, чи буде меню, яке ви збираєтеся запропонувати, виділятись і, отже, стане привабливим для майбутніх покупців.

Що впливає на витрати на відкриття фуд-траку? 

Найбільш значні витрати становить оснащення автомобіля пристроями, необхідними для приготування вибраних видів страв. Також потрібно сплачувати:

 1. роботу кухарів-продавців,
 2. податки,
 3. страхування автомобіля та бізнесу,
 4. паливо,
 5. маркетинг.

На наступному етапі оцініть очікувані доходи та перевірте, скільки продуктів вам потрібно продати за місяць, щоб покрити постійні експлуатаційні витрати. 

Варто враховувати, що індустрія фуд-траків має сезонний характер. Найзавантаженіший період — із весни до осені. Взимку мобільний кейтеринговий бізнес може виявитися взагалі не рентабельним, якщо ви не виберете місця з високою прохідністю цілий рік, зокрема торгові центри.

Яка машина підійде для фуд-траку?

Для цього бізнесу зазвичай обирають авто з великим кузовом, мінівени або фургони. Найкраще працюють автомобілі з подовженим та піднятим кузовом. Люди, які займаються мобільним кейтеринговим бізнесом, часто обирають такі моделі, як:

 • Рено Майстер,
 • Фіат Дукато,
 • Пежо Боксер,
 • Сітроен Джампер,
 • Фольксваген Транспортер,
 • Мерседес Спрінтер тощо.

У фургоні з їжею має розміститися все кухонне обладнання, необхідне для приготування вибраних типів страв. Чим більше місця в салоні, тим краще. Тому крім мінівенів та фургонів можуть використовуватись транспортні засоби категорії C і навіть D. Наприклад так виглядає проєкт на базі автобуса IVECO з польовою кухнею.

Зображення з сайту: https://food-equip.com.ua/

Яке обладнання необхідне для фудтраку?

Найголовніше — це кухонне обладнання, тип якого певною мірою залежить від того, яку їжу ви збираєтеся продавати.

До списку найпопулярніших інструментів громадського харчування входять:

 1. Пластина-гриль, що використовується для смаження м’яса, риби та сиру. Гриль може мати пласку або рифлену пластину, тобто обладнану решіткою. Форма пластини грилів різниться. Існують невеликі грилі потужністю 3 кВт, а також великі пристрої, що генерують потужність до 15 кВт.
 2. Витяжка, яка буде ефективно видаляти запахи та водяні пари та виводити їх через димар у даху автомобіля.
 3. Кейтерінгова водяна баня — нагрівальний пристрій, що підтримує температуру продуктів і дозволяє зберігати готові страви. Вона може працювати від газового балона чи від електрики.
 4. Стіл-холодильник дозволяє зберігати напівфабрикати при низькій температурі. Його стільницю можна використовувати для приготування страв.
 5. Холодильна шафа необхідна для продажу охолоджених напоїв.
 6. Морозильна камера використовується для зберігання різноманітних видів продуктів. Пристрій повинен працювати постійно, тому важливо, щоб він був енергоефективним та безвідмовним.
 7. Фритюрниця призначена для смаження снеків, чебуреків, біляшів тощо.

Також необхідно передбачити можливість водопостачання та санітарного прибирання салону фуд-траку.

Залишити коментар