Алгоритм перереєстрації авто в «ДіЯ» – 2024

Стаття доповнена та оновлена 03 лютого 2024

20 грудня 2023 року, кожен охочий може зі свого гаджета користуватися новим сервісом – перереєстрацією авто в застосунку «Дія».

«Лише за кілька годин роботи послуги вже отримано 70 заявок. Підписання договору купівлі-продажу відбувається виключно в застосунку «Дія», – зазначається в повідомленні прес-служби МВС України.

Українцям більше не треба ходити в сервісні центри МВС, стояти в чергах, купувати «бігунки», їздити за номерами, чекати оплати до банку й платити комісію.

Як перереєструвати авто у «Дія»?

 1. У розділі «Послуги» у Дії обирати «Продати транспортний засіб».
 2. Обрати у списку той транспортний засіб, який планується до продажу.
 3. Вказати вартість транспортного засобу.
 4. Продавцю треба ввести контактні дані (телефон та електронну пошту).
 5. Ознайомитись з проектом договору, перевірити усі дані, натиснути кнопку «Підтвердити».
 6. Продавець генерує в «Дія» посилання або QR-код.
 7. Покупець переходить за цим посиланням або сканує QR-код.
 8. Покупець погоджується з умовами та вибирає номер і версію техпаспорта: пластик та електронне свідоцтво в «Дія» або тільки електронне свідоцтво.
 9. Після успішної перевірки договір треба засвідчити Дія.Підписом.

Номери можна залишити старі або замовити індивідуальні ☝🏻

Далі документи надійдуть до адміністратора сервісного центру МВС, який закріпить вибрані номери та роздрукує свідоцтво про реєстрацію авто. Готовий пакет документів надійде новому власнику у вибране відділення Укрпошти, а електронні документи на авто з’являться в «Дія» 📲

На першому етапі сервіс доступний лише для легкових автівок, мотоциклів і мопедів 🚗

Транспортні засоби повинні бути без арештів та не перебувати в розшуку. Це має бути перший транспортний засіб, який ви продаєте в рамках календарного року, тобто за нього не потрібно сплачувати додатковий податок за продаж.

Номерні знаки автомобілів, які оформлюють онлайн або ж через додаток «Дія», замість перших двох літер, які позначають регіон, використовуватимуть нові позначення

Власники зареєстрованих авто отримуватимуть нові номери. Відповідний наказ Міністерства внутрішніх справ зареєстровано у Міністерстві юстиції.

Згідно з документом, номерні знаки автомобілів, які оформлюють онлайн або ж через додаток «Дія», замість перших двох літер, які позначають регіон, використовуватимуть такі позначення:

 • «ED», «DC» отримуватимуть автомобілі, які були оформлені із застосуванням засобів електронного кабінету водія функціональної підсистеми Єдиного державного реєстру єдиної інформаційної системи МВС;
 • «DI», «PD» отримуватимуть автомобілі, які були оформлені через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, зокрема із використанням мобільного додатка порталу “Дія”.

Залишити коментар