Як «відмазатись» від 130-ї КУпАП?

Стаття 130. Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції… (Ст. 130 КУпАП вiд 07.12.1984 № 8073-X)

Стаття оновлена 05.02.2024

Поговоримо про 0,2 проміле алкоголю

Єдиним нормативно-правовим актом, який містить посилання на 0,2 проміле є Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджена спільним Наказом МВС та МОЗ №1452/735 від 09.11.2015 року: «…технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові». Не було посилання на якісь проміле навіть у прийнятому у 2018 році законопроекті про криміналізацію правопорушення, передбаченого статтею 130 КУпАП, до слова.

Звертаємо увагу на слово «більше»!

Тобто, 0,2 проміле – це мінімум.

Також буде цікаво: Скільки проміле алкоголю дозволено водієві в Україні?

Деякі медичні таблиці визначають 0,2 проміле як «природній рівень алкоголю у крові». Цікаво те, що концентрація етилового спирту в крові водія до 0,3 проміле може бути обумовлена ендогенним (природнім) рівнем алкоголю в організмі без жодного вживання алкогольних напоїв. ‼️

Та є така Конвенція про дорожній рух, що ратифікована із застереженням і заявами Указом Президії ВР УРСР №2614-VIII від 25.04.1974 року. Відповідно до Закону України «Про правонаступництво України» Україна підтверджує свої зобов’язання за міжнародними договорами, укладеними УРСР до проголошення незалежності України (стаття 6). До цієї конвенції є Європейська угода 1971 року і відповідно до її положень:

«В национальном законодательстве должны быть предусмотрены специальные положения, касающиеся вождения под воздействием алкоголя, а также допустимый законом уровень содержания алкоголя в крови, а в соответствующих случаях – в выдыхаемом воздухе, превышение которого является несовместимым с управлением транспортным средством. 

Во всех случаях максимальный уровень содержания алкоголя в крови в соответствии с национальным законодательством не должен превышать 0,5 г чистого алкоголя на литр крови или 0,25 мг на литр выдыхаемого воздуха».

Тобто, з урахуванням вимог ст.ст. 8 та 9 Конституції України, за якими в Україні визнається і діє принцип верховенства права, а чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України, під час встановлення стану сп’яніння необхідно виходити саме з показника 0,25 мг на літр повітря, що видихається, тоді як вміст алкоголю не повинен перевищувати саме 0,5 г на літр крові.

Норми ратифікованих міжнародних договорів України повинні мати силу не меншу, ніж закони України, але не силу Конституції України. Якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж передбачені законом України, повинні застосовуватися правила міжнародного договору. Це твердження ґрунтується на статті 27 Віденської конвенції про право міжнародних договорів 1969 року, учасницею якої є Україна: «…учасник не може посилатись на положення свого внутрішнього права як на виправдання для невиконання ним договору».

Тобто мінімальна межа вмісту алкоголю, для визначення стану алкогольного сп’яніння згідно з нормами міжнародного права повинна становити 0,25 мг на літр повітря, що видихається, що становить згідно з таблицею перерахунку одиниць виміру алкоголю в крові і повітрі, що видихається 0,5 проміле.

Актуальна судова практика: https://reyestr.court.gov.ua/


Додаткова інформація

Самозахист ст.130 КУпАП. Як закрити справу ст 130

Відео з Youtube “Адвокат Денис Пузін”

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке 0,2 проміле та як швидко вивітрюється алкоголь?

Залишити коментар