Як правильно прикурити авто

Акумулятор може розрядитися через забуте увімкнене освітлення, проблеми з електропроводкою або через низьку температуру взимку, коли ємність батареї знижується. Щоб запустити авто з розрядженим акумулятором, потрібно мати силові кабелі для підключення до АКБ іншого автомобіля.

Щоб прикурити машину, донорський акумулятор має бути добре зарядженим і з параметрами не гіршими, ніж в авто, яке треба завести.

Також важливо знати правила безпечного підключення кабелів, щоб уникнути поломок електроніки. Особливо уважно треба діяти взимку при мінусовій температурі.

Що вам знадобиться:

 • Дроти для прикурювання: червоний провід для плюсової клеми, чорний провід для мінусової клеми.
 • Безпека: окуляри, рукавички.

Як прикурити автомобіль від іншого автомобіля

Якщо є дроти перетином 10-16 мм2, що витримують силу струму від 200 А, і машина з акумулятором, що має необхідні параметри, можна приступати до виконання завдання. Розглянемо, як прикурити автомобіль від іншого автомобіля покроково:

 1. Автомобілі встановлюють поруч таким чином, щоб вони не торкалися, і при цьому вистачало довжини дротів.
 2. У машини, яка виступає у ролі донора, вимикають запалення.
 3. Щоб прикурити автомобіль, підключають червоний провід до плюсової клеми АКБ донора, а потім плюсової клеми акумулятора транспорту, який необхідно завести.
 4. Чорний провід підключається до мінусової клеми зарядженого акумулятора та до будь-якої незабарвленої деталі машини з батареєю, що сів.
 5. Після підключення проводів заводять транспорт із АКБ, що сів.
 6. Коли двигун запущено, дроти відключають у зворотній послідовності.

Знаючи, як правильно прикурити машину, можна не хвилюватись за бортову електроніку. Вищезгаданий спосіб не спрацює в тому випадку, якщо для запуску дизельного двигуна використовується АКБ бензинового автомобіля з тієї простої причини, що машини, що працюють на дизелі, вимагають більш високого пускового струму. Тому параметрів батареї бензинового транспорту буде недостатньо.

Як прикурити автомобіль – відео

Деякі додаткові поради

 • Якщо у вас є можливість, перед прикурюванням зарядіть акумулятор автомобіля, який потрібно прикурити, від зарядного пристрою. Це дасть вам більше шансів завести двигун.
 • Не прикурюйте автомобілі з різними характеристиками двигуна, наприклад, бензиновий і дизельний. Це може пошкодити електроніку автомобіля.
 • Будьте обережні, щоб не торкатися проводів для прикурювання один до одного. Це може призвести до короткого замикання.

Як прикурити акумулятор

Побоюючись за електроніку, можна запускати двигун не від батареї іншого транспорту, а від свого АКБ, трохи зарядивши його від донора. Для цього необхідно зробити підключення проводів так, як описано вище. Щоб прикурити акумулятор, потрібно запустити двигун на машині донорі та дати йому попрацювати 5-10 хвилин. Цього достатньо, щоб від чужого генератора зарядився АКБ, що сів, для 1-2 спроб запуску двигуна. Якщо прикурити акумулятор, запуск машини буде безпечнішим, оскільки в момент пуску дроту від батареї донора буде вимкнено.

Вибираючи цей спосіб, слід заздалегідь залишити відчиненими вікно або двері на той випадок, якщо машина так і не заведеться, а батарея повністю розрядиться. У цьому випадку бортовий комп’ютер заблокує двері.

Як прикурити машину взимку

Так як в холодну пору року АКБ сильніше розряджається, від батареї донора потрібно більше зусиль, тому що частина енергії забере акумулятор, що сів, і стартеру може не вистачити потужності. Тому, перш ніж прикурити машину, донор повинен попрацювати 5-10 хвилин, щоб батарея, що сіла, отримала трохи енергії. Іншими словами, виконується прикурювання АКБ, як це було описано вище. Після цього двигун донора глушиться і виконується запуск автомобіля з АКБ, що сів. Розуміючи, як прикурити машину в зимовий час, ви ніколи не розрядите акумулятор того, хто погодився допомогти запустити вашу машину. В іншому випадку, якщо не дотримуватися запобіжних заходів, обидва автомобілі можуть залишитися з сівшими батареями або реле-регулятором, генератором або електронікою, що вийшли з ладу. 

Безпека при прикурюванні автомобілів

При прикурюванні автомобілів слід дотримуватися правил безпеки, щоб не наражати себе на небезпеку. Ось кілька порад:

 • Завжди вимикайте двигуни автомобілів перед прикурюванням.
 • Не прикурюйте автомобілі, якщо поруч є відкритий вогонь або інші джерела займання.
 • Носіть рукавички та окуляри для захисту від іскри при підключенні проводів для прикурювання.
 • Не торкайтеся проводів для прикурювання один до одного.

Слідкуйте за цими порадами, і ви зможете безпечно прикурити свій автомобіль, якщо це знадобиться.

1 коментар до “Як правильно прикурити авто”

 1. В нагоді стала стаття як прикурити авто від акумулятора. Розписана детальна інструкція ще й додатково є відео про прикурювання машини.

  Відповіcти

Залишити коментар