Перенесення розмитнення вживаних легкових авто в «Дію»

Міністр Федоров анонсував нововведення в «Дії»: зареєстровано законопроєкт

Народні депутати передали на розгляд Верховній раді проєкт закону, який значно зменшує людський фактор у процесі розмитнення вживаних легкових авто й переносить цей процес у «Дію». Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram.

Після ухвалення законопроєкту громадяни подаватимуть електронну митну декларацію в застосунку «Дія», а бізнес – на порталі.

Федоров заявив про перенесення розмитнення вживаних легкових авто в «Дію»

Зокрема, законопроєкт пропонує:

  • створити Базу даних митної вартості легкових автомобілів на основі даних митниці.
  • створити митну вартість нових легкових автомобілів, які проходили митне оформлення в Україні з 2007 року, із деталями: марка, модель, рік випуску, тип і обʼєм двигуна.

Весь процес розмитнення буде онлайн. Навіть митну декларацію Дія допоможе заповнити – підтягне інформацію про автівку за VIN-кодом.

«Цифровізація зробить процес розмитнення прозорим та швидким. А головне – повністю внеможливить будь-які корупційні схеми на митниці. Очікуємо на підтримку законопроєкту від комітету і народних депутатів у залі», – зауважив Федоров.

Алгоритм, за яким працюватиме розмитнення авто в «Дії»
фото: Telegram/Михайло Федров

Зазначимо, у «Дії» відтепер можна отримати англомовну версію деяких документів: закордонного паспорта, техпаспорта чи посвідчення водія.

Також нещодавно в «Дії» запустили нову послугу зі сплати штрафу за адміністративне правопорушення.

Залишити коментар